وسایل کوهنوردی با تارگتینو


» چگونه از آسیب های بعد از رابطه جلوگیری کنیم؟

چگونه از آسیب های بعد از رابطه جلوگیری کنیم؟

روش های کنار آمدن با جدایی بدون ایجاد آسیب روانی


1- خیال پردازی را شکست دهید!

چگونه از آسیب های بعد از رابطه جلوگیری کنیم؟

به خود یادآوری کنید که چرا رابطه تان نتیجه نداد. اگر برای فراموش کردن پارتنر قبلیتان مشکل دارید، احتمالاً به این دلیل است که تمام لحظات خوب را بدون بدی به یاد می آورید. زمانی را برای یادآوری دلیل جدایی خود اختصاص دهید تا بتوانید خیال پردازی را شکست دهید. سعی کنید در مورد آن بنویسید. در مورد خاطرات دردناکی که دارید، به قصد رها کردن آن درد نیز یادداشت کنید تا بتوانید ادامه دهید. فراموش نکنید که رابطه شما به این دلیل به پایان رسید که خوب پیش نمی‌رفت و اگر آن رابطه را روی یک پایه کمال قرار دهید، گذر از آن سخت است.


2-آن شخص را ببخشید تا، خشم شما را رها کند. 

چگونه از آسیب های بعد از رابطه جلوگیری کنیم؟

یکی از راه‌هایی که می‌توان روی بخشش کار کرد، این است که بخش‌های خوب فرد را نیز به خاطر بیاورید. در وهله اول به این فکر کنید که چه چیزی باعث شد او را دوست داشته باشید، تا بتوانید او را به عنوان یک فرد کامل در نظر بگیرید که اشتباه می کند. تنها زمانی که او را انسانی خطاپذیر با ویژگی های خوب و بد در نظر بگیرید، می توانید اشتباهاتش را ببخشید.

البته برخی از «اشتباهات» بزرگتر از بقیه هستند. با مسائل جدی مانند آزار عاطفی و فیزیکی، بخشش طرف مقابل بسیار سخت تر است. البته به خاطر داشته باشید که بخشش عمدتاً به نفع شماست. آن شخص دیگر را به خاطر کاری که انجام داده است تبرئه نمی کند. بخشش یعنی رها کردن تندی که نسبت به طرف مقابل دارید. اگر تمایلی به بخشش نداشته باشید، سخت است که احساسات منفی خود را نسبت به آن شخص رها کنید و شما درد خود را فراموش نمی کنید.


3-به جای سرزنش کردن، جدایی را بدون تقصیر در نظر بگیرید. 

چگونه از آسیب های بعد از رابطه جلوگیری کنیم؟

ممکن است خودتان را به خاطر جدایی سرزنش کنید، یا ممکن است احساس کنید نیاز دارید که طرف مقابل را سرزنش کنید. اما، در نهایت، واقعیت این است که شما فقط با طرف مقابل سازگار نبودید و هیچ کس برای آن سزاوار سرزنش نیست. اگر رابطه نسبتاً دوستانه ای داشتید، سعی کنید به یاد داشته باشید که هم تمام تلاش خود را می کردید تا رابطه را به نتیجه برسانید و هم برای رها کردن چرخه سرزنش تلاش کنید.


4-بر روی تغییر خود به جای آرزوی برگشت به گذشته کار کنید. 

چگونه از آسیب های بعد از رابطه جلوگیری کنیم؟

گاهی اوقات، ممکن است آرزو کنید که بتوانید به گذشته برگردید و نحوه اتفاقات را تغییر دهید. این یک واکنش نسبتا طبیعی است، اما در نهایت بی نتیجه است. تنها چیزی که می توانید تغییر دهید این است که خودتان را تغییر دهید. این واقعیت را بپذیرید به جای اینکه مدام آرزو کنید که چیزی را که گفته اید یا انجام داده اید پس بگیرید.

سعی کنید به لحظه خاصی فکر کنید که شما را آزار می دهد. ممکن است با خود فکر کنید، "کاش می توانستم حرف هایم را پس بگیرم." در عوض، این جمله را دوباره بیان کنید: "از این که این حرف را زدم پشیمانم، اما از اشتباهم درس گرفتم. در آینده بهتر عمل خواهم کرد."


5-به یک روانشناس مراجعه کنید.


ممکن است احساس کنید دیدن یک درمانگر به شما یک انگ اجتماعی میزند. با این حال، به خاطر داشته باشید که میلیون‌ها نفر مانند شما برای مشاوره و راهنمایی در مواقع سخت به درمانگران، مشاوران، روانشناسان و سایر متخصصان مراجعه می‌کنند و شما هم می‌توانید. دلیلی برای ترس از کمک گرفتن وجود ندارد. اگر مطمئن نیستید با چه کسی صحبت کنید، از دوستان یا خانواده خود بخواهید که در انتخاب درمانگر به شما کمک کنند.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   میسلارواتر بیکن   |   علائم بیش فعالی   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


اضطراب کودکان - وبینار آشنایی با اضطراب در کودکان [ثبت نام کنید] اضطراب کودکان - وبینار آشنایی با اضطراب در کودکان [ثبت نام کنید] مشاهده