آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن


» چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

رابطه ناسالمتان را درست کنید!

با کمک توصیه های زیر، رابطه نادرست و از دست رفته را درست کنید و دوباره زندگی شاد و سرشار از آرامش داشته باشید:


1-به یک درمانگر مراجعه کنید. 

چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

اگر گرفتار الگوهای ناسالم شده اید و می خواهید آنها را بهبود ببخشید، از شریک زندگی خود بخواهید که با هم به یک درمانگر مراجعه کنید. یک درمانگر می تواند به شما کمک کند الگوهای ناسالمی را که ممکن است احساس کنید در آنها گرفتار شده اید، مانند فریاد زدن، سرزنش کردن، گوشه گیری، فرضیات و عدم برقراری ارتباط موثر، بشکنید. همچنین می تواند به اجتناب عاطفی، اصلاح رفتار و تغییر دیدگاهی که از رابطه خود دارید کمک کند. دیدن یک درمانگر به این معنی نیست که رابطه شما محکوم به شکست است - به این معنی است که شما مایل به همکاری برای بهبود آن هستید.


2- رفتار خدمتکارانه و هم وابستگی را کنار بگذارید. 

چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

بیش از حد کارهای شریک عاطیفتان را انجام ندهید. اگر کمک نکنید ممکن است احساس گناه کنید، حتی اگر بدانید که در درازمدت به شریک زندگی تان آسیب می رساند. هم وابستگی اغلب ریشه در دوران کودکی دارد و ممکن است شامل احساسات سرکوب شده (نگفتن در هنگام نیاز، سکوت برای جلوگیری از دعوا) و ناتوانی در «نه» گفتن باشد.


3- به حریم خصوصی شریک زندگی خود احترام بگذارید.

چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

 داشتن یک رابطه به این معنی نیست که باید هر لحظه را با هم بگذرانید یا همه چیز را به اشتراک بگذارید. به نیاز همسرتان به حریم خصوصی و فضا احترام بگذارید. به خود یادآوری کنید که هرکدام، نیاز به زمانی برای فعالیت های خود دارید و فعالیت های روزانه شما ممکن است مستقیماً با اعمال شریک زندگی تان ارتباط نداشته باشد.

رمز عبور شریک زندگی خود را برای حساب های رسانه های اجتماعی درخواست نکنید. به حریم خصوصی شریک زندگی خود احترام بگذارید و مایل باشید به شریک زندگی خود اعتماد کنید.

این برای شما یا همسرتان سالم نیست که رفتارهای یکدیگر را به طور مداوم زیر نظر داشته باشید. این می تواند ریشه در حسادت یا کنترل داشته باشد، که اجزای سالمی برای وارد کردن به یک رابطه نیستند.


4-زمان با کیفیتی را با هم بگذرانید. 

چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

انتقال از زمان حضوری با هم به ارتباطات دیجیتالی آسان است. با این حال، رابطه مجازی شما را از هم دور می کند. گذراندن زمان با کیفیت با هم می تواند به تقویت رابطه شما و افزایش پیوند شما و شریک زندگیتان با هم کمک کند. فعالیت هایی را پیدا کنید که می توانید به طور منظم با هم انجام دهید. می تواند به سادگی لذت بردن از یک فنجان قهوه با هم هر روز صبح یا خواندن کتاب با هم در شب باشد. امتحان کردن چیز جدید با هم می تواند راهی سرگرم کننده و هیجان انگیز برای گذراندن وقت با هم باشد. لازم نیست کار دیوانه وار انجام دهید - حتی بیرون رفتن برای شام در یک رستوران جدید یا امتحان کردن یک غذای جدید می تواند یک تجربه سرگرم کننده باشد.


5-به علائم هشدار دهنده سوء استفاده توجه کنید. 

چگونه رابطه سمی و از دست رفته را به یک رابطه سالم تبدیل کنیم؟

روابط باید بر اساس احترام و برابری بنا شود نه قدرت و کنترل. در حالی که ممکن است در ابتدا زیاد به برخی رفتارها فکر نکنید، اما در دراز مدت بی احترامی موجب بسیاری از مشکلات می شود. اگر شریک زندگی تان به هر نحوی دارای رفتارهای مالکانه، توهین آمیز، فریاد زدن، تحقیر یا بی احترامی است، توجه داشته باشید. هیچ بهانه ای برای سوء استفاده وجود ندارد. سوء استفاده انتخابی است که یک فرد انجام می دهد و شما مجبور نیستید قربانی باشید.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   میسلارواتر بیکن   |   علائم بیش فعالی   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


اضطراب کودکان - وبینار آشنایی با اضطراب در کودکان [ثبت نام کنید] اضطراب کودکان - وبینار آشنایی با اضطراب در کودکان [ثبت نام کنید] مشاهده