وسایل کوهنوردی با تارگتینو


» چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

راهکارهایی برای داشتن یک رابطه سالم!

روابط سالم به شما این امکان را می دهد که فردیت خود را بیان کنید (هم با شریک زندگی خود و هم بدون آن)، بهترین ها را در هر دوی خود به نمایش بگذارید و همدیگر را تشویق کنید. به خصوص اگر در یک رابطه جدید هستید، بهتر است از همان ابتدا پایه و اساس یک رابطه مثبت و سالم را ایجاد کنید. با تمرکز بر احترام و ارتباطات مفید، می توانید از یک رابطه سالم و رضایت بخش لذت ببرید.


1- صحبت کنید.

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

 انتظار نداشته باشید که شریک زندگی شما بتواند ذهن شما را بخواند یا ناراحتی شما را بفهمد. اگر نیازی دارید یا می خواهید چیزی را بیان کنید، باید خودتان آن را در میان بگذارید. زمانی که نیازهای خود را بیان نمی کنید، مشکلاتی پیش می آید. به همین ترتیب، چیزهایی را که شما را آزار می دهد، در ذهن خود نگه ندارید. اگر چیزی شما را آزار می دهد، به همسرتان بگویید.

اگر نمی‌دانید چگونه یک مکالمه را شروع کنید، بگویید: «چیزی در ذهن من است و اگر به آن گوش بدهی، ممنون می شوم.». همچنین می توانید بگویید: "چیزی مرا آزار می دهد و احساس می کنم باید در مورد آن صحبت کنیم."


2-با دقت گوش کنید!

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

بخشی از یک رابطه سالم این است که بدانید چه زمانی صحبت کنید و چه زمانی گوش دهید. مهارت های گوش دادن خود را با قطع نکردن صحبت ها و اجازه دادن به شریک زندگی خود برای به پایان رساندن افکار و احساساتش توسعه دهید. واقعاً گوش کنید و سعی نکنید در حالی که همسرتان در حال صحبت کردن است، پاسخی بدهید.

از مهارت های گوش دادن فعال با انعکاس محتوا و احساسات صحبت های همسرتان استفاده کنید. بگویید: «اجازه دهید مطمئن شوم که متوجه شدم. می شنوم که می گویی از این ناراحتی که بهت نگفتم چه ساعتی در خانه خواهم بود و آرزو می کنی کاش زودتر می گفتم چون نگران بودی.»


3- مرزهای سالم ایجاد کنید.

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

مرزها برای این نیستند که احساس کنید در دام افتاده اید. آنها برای حفظ احترام و درک انتظارات در رابطه ایجاد شده اند. اگر چیزی باعث ناراحتی شما می شود، آن را مطرح کنید و در مورد اینکه چگونه همه چیز باید تغییر کند و هر یک از شما چگونه تغییراتی ایجاد خواهید کرد، بحث کنید. اگر یکی از شما می‌ خواهد زمان زیادی را با هم بگذرانید و دیگری نمی‌خواهد، مهم است که حد و مرزی را برای مدت زمان مناسب با هم و جدا از هم تعیین کنید.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید مرزهای اجتماعی (یک شب در هفته برای دوستان یا فعالیت ها) ایجاد کنید. اجازه ندهید شریکتان شما را کنترل کند و تصمیم نگیرید که شریک زندگی خود را کنترل کنید. تعیین حد و مرز به معنای احترام گذاشتن به یکدیگر و یافتن سازش هایی است تا رابطه را به خوبی پیش ببرد.


4- ابراز احساسات کنید.

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

افکار و احساسات خود را با شریک زندگی خود در میان بگذارید و به احساسات شریک زندگی خود علاقه نشان دهید و در موقعیت های استرس زا از او حمایت کنید. ارتباط عاطفی با شریک زندگی تان به شما این امکان را می دهد که با تجربه او همدلی کنید. اگر احساس می کنید از نظر عاطفی از شریک زندگی خود جدا شده اید، شروع به پرسیدن سوالات در مورد احساسات او کنید (و سرزنش نکنید یا فرضیات خود را مطرح نکنید).


5- پایه و اساس احترام ایجاد کنید. 

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

روابط می تواند در اوایل سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد، اما مهم است که مطمئن شوید که شما و شریک زندگی تان ریشه در احترام دارید. طوری رفتار کنید که شریک عاطفیتان به شما احترام بگذارد. سعی کنید همیشه با احترام با یکدیگر رفتار کنید، حتی زمانی که از دست یکدیگر عصبانی هستید.

خواسته ها، افکار و احساسات شریک زندگی شما ارزش دارد. به شریک زندگی خود بگویید که احساس او را در نظر می گیرید. احترام متقابل بخش مهمی از ایجاد یک رابطه سالم است.


6- از یکدیگر قدردانی کنید.

چگونه یک رابطه سالم بسازیم؟

یک رابطه سالم باید رابطه ای باشد که در آن شما و همسرتان احساس قدردانی کنید. اغلب، روابط از بسیاری از چیزهای کوچک ایجاد می شوند که یکی بر دیگری اضافه می شود. کارهایی را که همسرتان برای شما انجام می دهد پیدا کنید و بگویید «متشکرم». به جای تمرکز بر اشتباهاتی که همسرتان مرتکب می شود، روی کارهایی تمرکز کنید که شریک زندگی تان برای خوشحالی شما انجام می دهد. هنگامی که متوجه چیزی می شوید، صحبت کنید و قدردانی خود را نشان دهید.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  علائم بیش فعالی   |   میسلارواتر بیکن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده