آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

دعوای خانوادگی را تمام کنید!

دیدن دعوای افراد خانواده می تواند واقعا سخت باشد. چه درگیر باشید چه نباشید، ممکن است زمانی که عزیزانتان بر سر یکدیگر داد می زنند، غمگین، عصبانی و یا حتی شرمنده شوید. چند تکنیک وجود دارد که می توانید از آنها برای گفتگوی آرام و متمدنانه با خانواده خود در مورد مسائل خود استفاده کنید. اگر به کمک بیشتری نیاز دارید، برای راهنمایی با یک متخصص سلامت روان تماس بگیرید.

در اینجا 10 نکته برای هدایت دعواهای خانوادگی و پایان دادن به آنها به روشی سالم آورده شده است.


1- آرامش خودتان را حفظ کنید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

وقتی خانواده تان در حال دعوا هستند، به راحتی عصبی می شوید. اگر احساس می کنید به جای صحبت آرام، ممکن است فریاد بزنید یا منفجر شوید، ابتدا در اطراف قدم بزنید تا آرام شوید. مهم نیست که با چه کسی صحبت می کنید، انجام آن در حالتی آرام بسیار بهتر از فریاد زدن یا جیغ زدن است. همچنین می‌توانید هر زمان که احساس می‌کنید استرس دارید نفس عمیق بکشید یا تا 10 بشمارید.


2- با همه اعضای خانواده تماس بگیرید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

صحبت همزمان با همه آسان تر خواهد بود. ببینید آیا زمان و روز خوبی برای همه اعضای خانواده شما برای دور هم جمع شدن وجود دارد یا خیر. سپس، همه شما می توانید ملاقات کنید و در مورد مسائل خود صحبت کنید. اگر کوچکتر هستید، سعی کنید از والدینتان بخواهید که یک جلسه خانوادگی بگذارند و همه خواهر و برادر هایتان را دعوت کنند. اگر مشکل از خانواده بزرگ شماست، از آنها بخواهید از طریق چت ویدیویی یا تلفنی صحبت کنند.


3-به همه اعضای خانواده فرصت صحبت بدهید. 

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

به این ترتیب، همه احساس می‌کنند در مورد آنچه در حال رخ دادن است، نظر می‌دهند. صحبت را قطع نکنید، حتی اگر به نظر می رسد کسی دروغ می گوید یا فیلم بازی می کند - وقتی نوبت شماست که صحبت کنید، می توانید مطالبی را که شما را آزار می دهد مطرح کنید. اجازه دادن به همه برای صحبت کردن می تواند سخت باشد، به خصوص اگر آنها چیزهایی می گویند که شما را عصبانی می کند. با این حال، اگر به دیگران اجازه دهید صحبت کنند، آنها نیز آنچه را که می خواهید بگویید، خواهند شنید.


4- چهره خود را خنثی نگه دارید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

چرخاندن چشم ها و آه کشیدن چیزهای زیادی در مورد آنچه فکر می کنید می گوید. همانطور که به صحبت های دیگران گوش می دهید، سعی کنید چهره خود را خنثی نگه دارید و اجازه ندهید که احساساتتان بیرون بریزند. هنگامی که صحبت می کنید، لحن صدای خود را سبک نگه دارید و سعی کنید فریاد نزنید و عصبانی نشوید.

آیا تا به حال دیده اید که کسی در حال صحبت کردن چشمانش را بچرخاند؟ این می تواند شما را حتی بیشتر از آنچه قبلاً بودید عصبانی کند! با بررسی زبان بدن خود در طول مکالمه آرامش را حفظ کنید.


5- نیازهای خود را بگویید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

آنچه را که با شما می گذرد بیان کنید تا خانواده تان بدانند چکار باید بکنند. اگر کسی سعی کرد حرفتان را قطع کند، با آرامش به او یادآوری کنید که به او اجازه صحبت کردن را داده اید، بنابراین او باید همین کار را برای شما انجام دهد. به عنوان مثال، می‌توانید چیزی شبیه این بگویید: «وقتی سر من فریاد می‌زنی که کارهایم را انجام نمی‌دهم، اما سر خواهرم فریاد نمی‌کشی، این باعث می‌شود که احساس ناراحتی کنم. من احساس می‌کنم در خانه با ما رفتار مشابهی نمی‌شود، که این ناعادلانه است.»


6- مشکلات را حول احساس خود متمرکز کنید. 

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

به جای سرزنش اعضای خانواده یا صدا زدن آنها، سعی کنید تا حد امکان از جملات "من" استفاده کنید. این می تواند به افراد کمک کند که کمتر احساس دفاعی کنند و توانایی بیشتری برای حل مشکلات با شما داشته باشند. 

به عنوان مثال، به جای گفتن «زیاد سر من داد می‌زنی»، می‌توانید بگویید «وقتی سرم داد می‌زنی، احساس ترس می‌کنم».


7-اگر مستقیماً درگیر دعوا نیستید، موضع خود را بی طرف نگه دارید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

انتخاب طرف بین والدین، خواهر و برادر یا اعضای خانواده بزرگ فقط مشکل را بدتر می کند. به آنچه همه می‌گویند گوش دهید و سعی کنید توصیه‌های بی‌طرفانه ارائه دهید. طرف نگرفتن می تواند سخت باشد، به خصوص اگر واقعاً فکر می کنید که یک نفر حق دارد.


8- یک صلح نامه بنویسید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

وقت آن است که آنچه را که در آینده نیاز دارید بیان کنید. سعی کنید به چیزی برسید که همه اعضای خانواده با آن موافق باشند. اگر نمی توانید راه حل کاملی پیدا کنید، چیزی را انتخاب کنید که همه بتوانند در مورد آن مصالحه کنند، حتی اگر کمی ناخوشایند باشد.

برای مثال، اگر صبح‌ها شما و خواهر و برادرتان بر سر حمام با هم دعوا می‌کنید، برنامه‌ای برای حمام با محدودیت‌های زمانی تعیین‌شده در نظر بگیرید.

اگر مستقیماً درگیر دعوا نباشید، ممکن است نتوانید به یک راه حل برسید، و این اشکالی ندارد. سایر اعضای خانواده خود را تشویق کنید تا چیزی را ارائه دهند که همه بتوانند از آن راضی باشند.


9- مکان را ترک کنید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

دعواهای خانوادگی می توانند خیلی زود زشت شوند. اگر کسی شروع به فریاد زدن، جیغ زدن یا برخورد فیزیکی با یکدیگر کرد، آن را به عنوان نشانه خود برای خروج از آنجا در نظر بگیرید. اجازه دهید همه بدانند که زمانی می توانید مجدداً با هم ملاقات کنید که همه چیز در آرامش باشد.

اگر بچه هستید و احساس می کنید در خطر هستید، با یک بزرگسال مورد اعتماد صحبت کنید، مانند یک معلم یا یک مشاور. آنها می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه کاری باید انجام دهید.


10-در صورت نیاز با یک متخصص سلامت روان صحبت کنید.

چگونه به یک دعوای خانوادگی پایان بدهیم؟

گاهی اوقات، شما و خانواده تان نمی توانید به یک راه حل برسید. اگر بزرگسال هستید، با یک درمانگر صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا با آرامش و متمدنانه به حل مسائل خود بپردازید تا به راه حلی برسید که برای همه مفید باشد. همچنین می‌توانید با یک درمانگر صحبت کنید تا راه‌هایی برای حل مسائل خانوادگی پیدا کنید.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   فروش تجهیزات ویپ   |   علائم بیش فعالی   |   میسلارواتر بیکن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ظروف و لوازم پذیرایی و آشپزخانه ejahaz.com ظروف و لوازم پذیرایی و آشپزخانه ejahaz.com مشاهده