آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

چگونه با بدرفتاری خانواده سمی خود مقابله کنیم؟

طرد شدن از خانواده ممکن است یکی از سخت ترین چیزهایی باشد که یک فرد می تواند با آن روبرو شود. قابل درک است که موجی از صدمه و اندوه را تجربه کنید و این ها احساساتی هستند که یک شبه از بین نمی روند. اگر با طرد شدن از خانواده دست و پنجه نرم می‌کنید، بدانید که با جستجوی راه‌هایی برای کنار آمدن، اولین قدم مهم برای بهبودی برداشته‌اید! کارهای زیادی می توانید انجام دهید، آنچه را که نمی توانید تغییر دهید را بپذیرید و در نهایت قوی تر و انعطاف پذیرتر از قبل از این فرآیند بیرون بیایید.


به خودتان زمان بدهید تا احساساتتان را پردازش کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

احساسات خود را بپذیرید و از گریه کردن نترسید. واقعاً سخت است که صادقانه به احساسات منفی نگاه کنید، اما اجتناب از احساسات باعث از بین رفتن آنها نمی شود. به موسیقی غمگین گوش دهید، گریه کنید و در مورد احساستان با خودتان صادق باشید. طرد شدن به هر کسی صدمه می زند و وقتی توسط یکی از اعضای خانواده طرد شده اید، این احساسات می توانند بدتر شوند. بدانید که اعتراف به اینکه غمگین هستید اشکالی ندارد و ممکن است مسیر خوشبختی را بسیار آسان تر کند. با این حال، سعی کنید برای مدت طولانی در احساسات خود نمانید. پس از گوش دادن به چند آهنگ غمگین، موسیقی را خاموش کنید و به پیاده روی بروید! لازم نیست همه چیز را یکدفعه احساس کنید تا بتوانید از آن عبور کنید.

هر چقدر هم که سخت است، به خود یادآوری کنید که نمی توانید رفتار خانواده خود را کنترل کنید. با این حال، می‌توانید نحوه واکنش خود را به آن کنترل کنید. روی رشد عاطفی خود تمرکز کنید تا از فرآیند سوگواری خارج شوید و احساس انعطاف پذیری کنید.


احساسات خود را یادداشت کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

نوشتن احساساتتان می تواند به شما شفافیت بدهد. ممکن است احساس های مختلفی در مورد طرد شدن از خانواده خود احساس کنید، از جمله غم، عصبانیت و شوک. روی یک مجله یا دفترچه سرمایه گذاری کنید و از آن برای نوشتن احساس خود استفاده کنید. هر روز حتی چند دقیقه را به نوشتن اختصاص دهید. همانطور که می نویسید، امیدواریم که احساسات خود را خیلی بهتر درک کنید.

پس از رد شدن، از دفتر، برای بازسازی عزت نفس خود استفاده کنید. طرد شدن از خانواده واقعاً آزار دهنده است. برای جلوگیری از تأثیرگذاری آن بر ارزش خود، همه چیزهایی را که در مورد خود دوست دارید بنویسید. دفعه بعد که احساس ناراحتی کردید، به لیست خود نگاه کنید! ژورنال نویسی همچنین می تواند به شما کمک کند محرک های خاصی را تشخیص دهید. نوشته های قدیمی خود را بخوانید و به روزهایی که به خصوص غمگین بودید توجه کنید. ببینید همه آنها چه چیزی مشترک داشتند و ببینید چه تغییراتی می توانید ایجاد کنید تا از این محرک ها جلوگیری کنید.


زمانی که احساس ضعف دارید، جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

به خود یادآوری کنید که از این مرحله عبور خواهید کرد! عبارات انگیزشی می توانند راهی آسان اما معنادار برای بیرون کشیدن خود از یک مکان به خصوص سخت در زندگی باشند. از عباراتی مانند "من لایق عشق و احترام هستم"، "من فردی با استعداد و زیبا هستم" و "من قوی هستم و می توانم از هر چیزی عبور کنم" استفاده کنید. حتی اگر در ابتدا برای باور کردن آنها تلاش می کنید، گفتن این عبارات در ذهن یا با صدای بلند می تواند شما را تشویق کند که خود و موقعیت خود را از دید مثبت ببینید. 

دیگر جملات تاکیدی مثبتی که می توانید استفاده کنید عبارتند از: "من قادر به کارهای بزرگ هستم"، "من لایق این هستم که با من خوب رفتار شود" و "من خودم را دوست دارم".


تا جایی که می توانید افکار منفی را محدود کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

اجازه ندهید افکاری مانند "من یک فرد وحشتناک هستم" در ذهنتان رشد کند. ممکن است واقعا سخت باشد که خودتان را به خاطر این نوع طرد شدن سرزنش نکنید، اما سعی کنید اجازه ندهید این افکار تسلط پیدا کنند. هر زمان که متوجه شدید که واقعاً نسبت به خودتان دید بدی دارید، افکار خود را از دیدگاه مثبت تری اصلاح کنید. اگر به چیزی مانند "من دیگر هرگز خوشحال نخواهم شد" فکر می کنید، آن را با چیز مثبت جایگزین کنید. این را امتحان کنید: "این واقعا سخت است، اما می دانم که در آینده دوباره خوشبختی خواهم شد!" منفی اندیشی می تواند شما را از یافتن شادی باز دارد، زیرا دیگر متوجه چیزهای خوب زندگی نمی شوید.


روی مراقبت از خود تمرکز کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

مواظب خود باشید تا پس از طرد شدن بهبود پیدا کنید. غذاهای سالم و سرشار از مواد مغذی بخورید. به اندازه کافی بخوابید (هر شب 7 تا 10 ساعت) تا احساس راحتی کنید و برای شروع روز بعد آماده باشید. برای کاهش استرس و تناسب اندام خود ورزش کنید. سرگرمی های جدیدی را انتخاب کنید که زندگی شما را غنی تر می کند، مانند نواختن ساز یا پیوستن به یک کتابخانه. همه این تمرین‌ها باعث می‌شود که زندگی شما به سمت مثبتی حرکت کند، حتی اگر با درد دوری از خانواده دست و پنجه نرم کنید. برای احساس بهتر از مصرف مواد مخدر یا الکل خودداری کنید. آنها در دراز مدت کمکی نخواهند کرد و می توانند احساس بدتری نسبت به قبل در شما ایجاد کنند.


به دنبال روابط نزدیک در جای دیگری باشید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

برای خانواده شدن لازم نیست مردم از گوشت و خون شما باشند. دوستی های نزدیک برقرار کنید و به دنبال روابط سالم و دلسوزانه با شرکای عاشقانه باشید. دوستان و شریک هایی را انتخاب کنید که به شما احساس امنیت، مراقبت و دوست داشتن می دهند! شما می خواهید اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهند. اگر قبلاً از شب های فیلم با خانواده لذت می بردید، یک شب سینمایی با دوستان خود داشته باشید. حتی می توانید تعطیلات را با گروهی از دوستان نزدیک بگذرانید! برای پیدا کردن دوستان جدید، سعی کنید در جامعه خود داوطلب شوید، به یک باشگاه کتاب محلی بپیوندید یا به صورت آنلاین با دیگران ارتباط برقرار کنید.


با کسی که به او اعتماد دارید در مورد احساس خود صحبت کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

با یک دوست تماس بگیرید یا به خانه آنها بروید تا با آنها صحبت کنید. به آن‌ها اجازه دهید از آنچه تجربه می‌کنید مطلع شوند و بپرسید که آیا می‌توانید از آنها راهنمایی بگیرید یا آنچه را که احساس می‌کنید با آن ها در میان بگذارید. یک دوست خوب می تواند از شما حمایت کند و به شما یادآوری کند که افرادی هستند که شما را دوست دارند و به شما اهمیت می دهند.

اگر هنوز برای پردازش احساس خود پس از صحبت با دوستان خود به کمک نیاز دارید یا فرد خوبی را برای صحبت با او نمی شناسید، در عوض با یک متخصص صحبت کنید. یک درمانگر یا مشاور می تواند راهبردهایی را برای مقابله به شما ارائه دهد.


اگر خانواده‌تان همچنان با شما بد رفتار می‌کنند، حد و مرزی را تعیین کنید.

چگونه با طرد شدن از خانواده کنار بیاییم؟

این امکان وجود دارد که خانواده شما هنوز هم گاهی اوقات با شما ارتباط برقرار کنند. اگر با شما بد رفتار کردند، به آنها بگویید که رفتارشان غیرقابل قبول است. دفعه بعد که شما را تحقیر کردند، به آنها بگویید چه احساسی دارید. چیزی مثل «اگر می‌خواهی با من اینطور رفتار کنی نمی‌توانم به این گفتگو ادامه دهم». اگر آنها با تغییر رفتار پاسخ نمی دهند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به خاطر سلامت عاطفی خود، تماس خود را با آنها محدود کنید.

اگر باعث می شوند احساس ناامنی کنید یا به مرزهایتان احترام نمی گذارید، اشکالی ندارد که ارتباط با آنها را حذف کنید. هر چقدر هم که دردناک باشد، عدم تماس ممکن است بهترین تصمیم برای ایمنی و سلامت روان شما باشد. لازم نیست فورا تصمیم خود را بگیرید. اگر مطمئن نیستید چه احساسی دارید، کمی وقت بگذارید تا مرزهایی را که شما را امن‌تر و شادتر می‌کند، مشخص کنید.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  میسلارواتر بیکن   |   علائم بیش فعالی   |   گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


اضطراب کودکان - وبینار آشنایی با اضطراب در کودکان [ثبت نام کنید] اضطراب کودکان - وبینار آشنایی با اضطراب در کودکان [ثبت نام کنید] مشاهده