آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

نحوه سرگرم کردن کودک در خانه

بچه‌ها را می‌توان به هزاران روش مختلف سرگرم کرد، با این حال بزرگسالان و نوجوانان بزرگ‌تر معمولاً وقتی با بچه‌ای بی حوصله روبرو می شوند، ایده‌هایشان از بین می‌رود. شما می توانید با روش های مختلفی کودک را شاد و سرگرم کنید. برای تربیت کودک، سعی کنید روی فعالیت‌هایی تمرکز کنید که مهارت‌های مفید و عادت‌های خوب را ارتقا می‌دهند.


1-سرگرمی با هنر

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

به بچه های کوچکتر یک کتاب رنگ آمیزی بدهید. کتاب های رنگ آمیزی یک فعالیت کم انرژی عالی برای بچه های کوچک است. فقط یک کتاب و چند مداد رنگی به آنها بدهید.

لازم نیست کتاب های رنگ آمیزی را از فروشگاه بخرید. صفحات کتاب رنگ آمیزی رایگان را که می توانید چاپ کنید به صورت آنلاین جستجو کنید. محدودیت سنی برای رنگ آمیزی کتاب ها وجود ندارد، اما بیشتر کودکان تا پایان دبستان علاقه خود را به رنگ آمیزی از دست می دهند.

می توانید با پرسیدن سوال با کودکی که در حال رنگ آمیزی است سرگرمش کنید. برای کودکان 3 تا 5 ساله، سعی کنید نام رنگ هایی که استفاده می کند را بپرسید. همچنین می توانید در مورد تصویر بپرسید: "آن چیست/چه کسی است؟" "اگر این رنگ را روشن تر یا تیره تر کنیم چه؟"

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

بچه ها را به نقاشی تشویق کنید. مردم در هر سنی عاشق نقاشی هستند. کودکان نوپا می توانند از "نقاشی" با خط خطی لذت ببرند. آنها را تشویق کنید تا خلاقیت و مهارت های حرکتی خود را توسعه دهند. در حالی که کودک در حال نقاشی است، در مورد تصویری که در حال ساخت آن است، بپرسید.

بچه های بزرگتر ممکن است دوست نداشته باشند که حین نقاشی سؤالی از آنها پرسیده شود. سوال ها را برای زمانی که کودک یک نقاشی تمام شده را به شما نشان می دهد ذخیره کنید. می‌توانید برای بچه‌های بزرگ‌تر یک الگو ارائه دهید یا از آنها بخواهید داستانی را به تصویر بکشند.


2- سرگرمی با داستان و قصه

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

برای بچه های خردسال با صدای بلند داستان بخوانید. تا زمانی که بچه ها خودشان خواندن را یاد نگیرند، بهتر است بنشینید و با صدای بلند برای آنها داستان بخوانید. کتاب را در یک دست در حالی که رو به روی کودک است بگیرید تا بتواند متن و تصاویر را ببیند.

کتاب های تصویری روشن و رنگارنگ را انتخاب کنید که متن زیادی ندارند.

هر چه کودک کوچکتر باشد، باید کندتر حرکت کنید. واضح و آهسته صحبت کنید و در هر صفحه مکث کنید.

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

همراه با بچه های دبستانی کتاب بخوانید. هنگامی که بچه ها شروع به یادگیری خواندن کردند، معمولاً در سن پنج یا شش سالگی، آنها را تشویق کنید تا نقش فعال تری داشته باشند.

به خواندن کل داستان برای کودکی که تازه یاد می گیرد چگونه کلمات ساده را تشخیص دهد ادامه دهید. با این حال، قبل از ورق زدن، سعی کنید به یک یا دو کلمه اشاره کنید و بپرسید که آیا کودک می تواند کلمه را بخواند یا خیر. در ابتدا به کلمات ساده ای مانند "آب" و "سگ" بچسبید.

هنگامی که کودک یاد گرفت چگونه جملات ساده را بخواند، او را تشویق کنید تا برای شما کتاب های مصور بخواند. اگر به یک کلمه دشوار گیر کرد، کودک را تشویق کنید که آن را به زبان بیاورد. اگر جواب نداد، به آرامی به کودک بگویید چگونه کلمه را بگوید.

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

به بچه های بزرگتر کمک کنید تا خودشان بخوانند. همانطور که مهارت های خواندن آنها بهبود می یابد، شما همیشه مجبور نیستید بچه ها را با خواندن مستقیم برای آنها سرگرم کنید. در عوض، با درخواست از آنها برای خواندن برای خود، استقلالشان را تشویق کنید. شما می توانید در کنار آنها بنشینید و کتاب خود را بخوانید تا رفتار شما را الگو برداری کنند. کتاب‌های مناسب سن کودک خود را تهیه کنید و آن‌ها را در جایی نگهداری کنید که بچه‌ها همیشه کتابی برای خواندن داشته باشند. بچه ها را به یک سفر به کتابفروشی ها ببرید و به آنها اجازه دهید کتاب های خودشان را انتخاب کنند.

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

بچه ها را تشویق کنید تا داستان های خود را بسازند. خواندن و گوش دادن به داستان ها سرگرم کننده است، اما ساختن داستان هم می تواند به همان اندازه سرگرم کننده باشد، به خصوص برای بچه های کوچک. از بچه ها بخواهید برای شما داستانی تعریف کنند. شما می توانید با گفتن یک داستان ساده ابتدا به آنها یاد دهید که چگونه داستان بگویند. سپس از آنها داستان بخواهید. هنگامی که کودکان در حال گفتن داستان های خود هستند، حمایت کنید و آنها را با سؤالاتی مانند: اول چه اتفاقی افتاد؟ بعد چه اتفاقی افتاد؟ و آخرین چه اتفاقی افتاد؟ اگر چند کودک را سرگرم می کنید، سعی کنید یک بازی انجام دهید که همه داستان را تعریف کنند. به صورت دایره ای بروید و به نوبت به حرف های نفر آخر داستان اضافه کنید. وقتی بچه ها شروع به یادگیری خواندن و نوشتن کنند، می توانند شروع به نوشتن داستان های ساده کنند. به آنها کاغذ یا دفتری بدهید تا در آن بنویسند.


3-بازی کردن

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

ورزش و سایر فعالیت های خارج از منزل را انجام دهید. اگر بچه‌های پر انرژی را سرگرم می‌کنید، احتمالاً فعالیت‌های شدیدتری مانند ورزش را دوست دارند. اگر حیاط بزرگ ندارید، به یک زمین بازی یا پارک محلی بروید. وقتی در داخل خانه هستید، می توانید با رقصیدن با موسیقی سرگرم کننده انرژی بگیرید.

همه بچه ها، صرف نظر از سطح انرژی، باید کمی ورزش کنند و زمانی را در خارج از منزل انجام دهند تا سالم بمانند. کودکان و نوجوانان به طور کلی باید حداقل یک ساعت در روز فعالیت بدنی داشته باشند.

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

چند بازی رومیزی و یا یک دسته کارت در دست داشته باشید. بازی‌های رومیزی که بخش کلاسیک دوران کودکی است، به سرگرم کردن کودکان کمک می‌کند و در عین حال مهارت‌های زندگی ارزشمندی مانند نوبت گرفتن را به آنها آموزش می‌دهد.

چگونه کودکمان را سرگرم کنیم؟

با فرزندان خود بازی های ویدیویی انجام دهید اما محدودیت ها را اعمال کنید. در حالی که بازی‌های ویدیویی اغلب در بین والدین شهرت بدی دارند، اما وقتی در حد متعادل بازی می‌شوند، راهی عالی برای سرگرم کردن بچه‌ها هستند. مطالعات نشان داده است که انجام یک ساعت بازی ویدیویی در روز برای کودکان مفید است. با این حال، زمانی که زمان بازی روزانه به بیش از 3 ساعت می رسد، می تواند اثرات منفی داشته باشد.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  میسلارواتر بیکن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   علائم بیش فعالی   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


ظروف و لوازم پذیرایی و آشپزخانه ejahaz.com ظروف و لوازم پذیرایی و آشپزخانه ejahaz.com مشاهده