آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن


» اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

اعتماد خراب شده را بازسازی کنید!

بازسازی اعتماد از دست رفته، می تواند واقعا سخت باشد و ممکن است زمان زیادی نیاز داشته باشد. چه توسط شریکتان به شما خیانت شده باشد و چه شما اشتباهی مرتکب شده اید که اعتماد او را از بین برده است، برای بازگرداندن این اعتماد به تلاش هر دو طرف نیاز است. اگر تصمیم گرفته اید که اختلافات خود را کنار بگذارید و دوباره به یکدیگر اعتماد کنید، بدانید که این کار شدنی است. در ادامه نکاتی را در مورد چگونگی انجام این فرآیند با قلبی باز بخوانید.


1-توافق کنید که همیشه در آینده با یکدیگر صادق باشید.

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

برای بازسازی اعتماد، به خصوص اگر خیانت در کار باشد، متعهد شوید که 100٪ با هم صادق باشید. به او دروغ نگویید تا از احساساتش در امان بمانید. دست از پنهان کاری بردارید و در مورد نیات و اعمال خود با او کاملا روراست باشد.

به عنوان مثال، شاید هنوز با دوستانی در تماس هستید که باعث تنش در روابط شما در گذشته شده است، به جای اینکه آن را از پارتنر خود پنهان کنید، ارتباطتان را با آن ها کمتر کنید یا با شریکتان مذاکره کنید و این موضوع را برای همیشه حل کنید.


2-اعتماد به مرور زمان بازسازی می شود.

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

ممکن است یک سال یا بیشتر طول بکشد تا دوباره شریکتان به شما اعتماد کند. برای صحبت درباره احساسات خود با یکدیگر، حتی اگر کمی ناراحت کننده باشد، پافشاری کنید.

اگرچه ممکن است لازم باشد چند بار درباره آنچه اتفاق افتاده صحبت کنید، اما مطمئن شوید که این تنها چیزی نیست که درباره آن صحبت می کنید. در مورد اینکه چند وقت یکبار در مورد گذشته صحبت می کنید، مرزهایی را برای یکدیگر تعیین کنید که هر دو در مورد آن توافق دارید.

این می تواند به شما کمک کند تا روی ایجاد خاطرات جدید و مثبت با هم تمرکز کنید. زمانی را با یکدیگر به انجام کارهایی بگذرانید که هر دو از آنها لذت می برید، مانند رفتن به پارک، پیاده روی خوب یا نوشیدن قهوه.


3-به پارتنر خود بگویید که رفتار او چه احساسی در شما ایجاد کرده است!

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

مهم است که قبل از اینکه بتوانید اعتماد خود را ترمیم کنید، به او بگویید که چگونه اعمالش واقعاً بر شما تأثیر گذاشته است. از جملات «من» استفاده کنید، مثلاً «آن روز واقعاً از کارهای تو صدمه دیدم» یا «به خاطر اتفاقی که افتاده خیلی غصه خوردم». این می تواند به شما کمک کند تا تأثیر اعمال او را بدون ایجاد احساس دفاعی در میان بگذارید.

حتی اگر او واقعاً به شما صدمه می زند، از سرزنش کردن خودداری کنید. این می تواند به توانایی شما برای ترمیم اعتماد، آسیب برساند و ممکن است احساس بدتری نسبت به قبل در هر دوی شما ایجاد کند.


4-سعی کنید خودتان را جای او بگذارید. 

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

شاید زمانی که شریک عاطفی شما این اشتباه را مرتکب شد، دوران بسیار سختی را در زندگی سپری می کرده. شاید او هرگز یاد نگرفته که چگونه روابط سالمی داشته باشد. این رفتار او را توجیه نمی‌کند، اما تجزیه و تحلیل این عوامل می‌تواند به شما کمک کند که این وضعیت را به‌عنوان یک موقعیت جزئی نسبت به خودتان ببینید. دیدن چیزها در این منظر می تواند در نهایت به شما کمک کند که او را ببخشید و دوباره به او اعتماد کنید.


5- او را ببخشید!

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

اگر پارتنرتان واقعاً به شما صدمه زد، به خودتان فرصت دهید تا از این روند عبور کنید. به خودتان اجازه دهید احساسات خود را احساس کنید، مانند خشم و غم. برای او نامه یا پیامی بنویسید که همه احساساتتان را بیان کند اما ارسال نکنید. با دوستان و خانواده مورد اعتماد خود صحبت کنید تا کمی آرام شوید. ممکن است بخشیدن سخت باشد زیرا نمی خواهید او از اشتباهی که مرتکب شده خلاص شود اما، سعی کنید به یاد داشته باشید که بخشش به این معناست که به خودتان اجازه دهید بهتر شوید و رو به جلو حرکت کنید.

اگر نتوانید او را به خاطر کاری که انجام داده‌ است، ببخشید، ممکن است آمادگی بازسازی اعتماد با او را نداشته باشید. این اشکالی ندارد، زیرا تصمیم در نهایت به شما بستگی دارد. می توانید اصلا به او برنگردید!


6-روی بهتر شدن خودتان تمرکز کنید.

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

اگر در تلاش برای ادامه دادن به رابطه خود هستید، ممکن است هنوز آماده اعتماد به پارتنرتان نباشید. سرگرمی های جدید را انتخاب کنید، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و به اندازه کافی بخوابید. تمرین خودمراقبتی به شما کمک می کند تا احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، که برای ادامه راه و در نهایت ترمیم اعتماد از دست رفته بین شما و شریک عاطفیتان ضروری است.

چیزهای جدید را امتحان کنید تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. سفرهای یک روزه به مکان های جدید داشته باشید. رستوران‌های متفاوتی را نسبت به رستوران‌هایی که پاتوق شما هستند، امتحان کنید. کارهایی را انجام دهید که هرگز فکر نمی کردید بتوانید انجام دهید.

همانطور که نسبت به خودتان احساس بهتری پیدا می کنید، ممکن است به خاطر آنچه که رابطه به شما آموخته هم، سپاسگزاری کنید.

اگر آماده نیستید دوباره اعتماد را با پارتنر خود ایجاد کنید، خیلی به خودتان سخت نگیرید. شاید با گذشت زمان نظر خود را تغییر دهید یا شاید بهتر باشد بدون او به زندگی خود ادامه دهید.


7- مسئولیت کار خود را بپذیرید.

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

اگر شما فردی هستید که به اعتماد شریکتان خیانت کرده اید، مسئولیت آن را بپذیرید. او باید ببیند که شما واقعاً درک می کنید که چگونه اعمال شما بر روابطتان تأثیر گذاشته و به او آسیب می رساند. از جملات «من» استفاده کنید که مسئولیت شخصی شما را تصدیق می کند، مانند «اشتباه بزرگی مرتکب شدم» یا «از اینکه می دانم چقدر به تو صدمه زدم احساس وحشتناکی می کنم». مطمئن شوید که به طور مشخص به اشتباهی که انجام داده‌اید، توجه کنید و از انداختن کارهای خود به گردن شریک خود یا کوچک کردن کارهایی که انجام داده‌اید، خودداری کنید. چیزی شبیه این بگویید: "من متوجه شدم وقتی به تو دروغ گفتم، اعتمادت رو خراب کردم. احساس وحشتناکی دارم که می دانم چقدر باید به تو آسیب زده باشم."


8- عذرخواهی کنید!

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

اگر اعتماد بینتان به خاطر کاری که انجام دادید از بین رفت عذرخواهی کنید. پشیمانی خود را ابراز کنید، بهانه تراشی نکنید و تقصیرها را گردن او نیندازید، زیرا ممکن است باعث شود او احساس کند که عذرخواهی شما از ته دل نیست.


9-خودتان را به خاطر اشتباهاتتان ببخشید.

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

پس از عذرخواهی و جبران، کاری را که انجام دادید رها کنید. برای ادامه دادن و ترمیم اعتمادتان، هر دوی شما باید با آنچه در رابطه تان اتفاق افتاده صلح کنید. هر بار که متوجه می‌شوید افکار نامطلوب در سر خود دارید، چیزهایی مانند "من آدم وحشتناکی هستم" یا "من لایق خوشحالی نیستم"، آن افکار را با افکار مهربانانه جایگزین کنید. چیزهایی مانند "من یک فرد ناقص هستم که اشتباه کردم، اما اکنون بهتر می دانم" را امتحان کنید. سرزنش بیش از حد خود می تواند شما را از حرکت رو به جلو و تغییر راهتان باز دارد، که می تواند به توانایی شما در ترمیم اعتماد با شریکتان آسیب برساند.


10-راه خود را در آینده تغییر دهید.

اعتماد از دست رفته در رابطه تان را بازسازی کنید!

قول بدهید و به آن عمل کنید. شاید زمانی که قرار ملاقات داشتید برنامه‌های مربوط به پارتنر خود را لغو می‌کردید، که واقعاً به احساسات او آسیب می‌زده. در آینده، فقط برنامه‌هایی بسازید که می‌دانید می‌توانید به آن ها پایبند باشید. اگر او ببیند که رفتار شما واقعاً تغییر کرده است، ممکن است دوباره به شما اعتماد کند .بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   میسلارواتر بیکن   |   مشاور ایرانی در لندن   |   گردشگری ارم بلاگ   |   علائم بیش فعالی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


آفر تخصصی تور آفر تخصصی تور مشاهده