آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن


» چگونه به عنوان یک والد مجرد، کودکان شادی را تربیت کنیم؟

چگونه به عنوان یک والد مجرد، کودکان شادی را تربیت کنیم؟

رازهای تربیت کودک برای تک والدها / والدین مجرد

فرزندپروری کار آسانی نیست. این نیاز به فداکاری های شخصی بسیار زیادی دارد و به بروز مداوم عشق و احترام بستگی دارد. فرزندپروری به عنوان تک والد همه چیز را سخت تر می کند. اما با اولویت دادن به روابط خود با فرزندان و احاطه کردن خود با روابط مثبت، می توانید یک خانواده سالم و شاداب داشته باشید. در ادامه نکات مهم برای داشتن فرزندان شاد، به عنوان یک والد مجرد را بیان می کنیم:


گذراندن وقت خانوادگی با هم

یک برنامه روتین ایجاد کنید که با همدیگر باشید. به عنوان یک راهبرد، زمان غذا خوردن، زمان خواب و بیداری کودکان را تا حد معقولی ثابت نگه دارید. یک روال قابل اعتماد به شما و فرزندانتان ساختار می دهد.

تفریحات سرگرم کننده هفتگی را نیز برنامه ریزی کنید. زمان خاصی را به استراحت و در غیر این صورت به گذراندن وقت با فرزندان خود اختصاص دهید.

با کنار هم ماندن در خانه، عوامل حواس پرتی بیرونی را محدود کنید. یک فعالیت متناسب با سن خود مانند کاردستی یا بازی های رومیزی که همه به آن علاقه مند خواهند بود، برنامه ریزی کنید.

به عنوان والدین، در پایان روز به زمان نیاز دارید تا کارها را انجام دهید و از فشار خارج شوید. فرزندان شما نیز به خواب بیشتری نیاز دارند، بنابراین قبل از اینکه برای کارهایتان آماده شوید، آنها را به رخت خواب ببرید. در دام این که اجازه دهید بچه ها تا دیروقت بیدار بمانند، نیفتید (حتی اگر به این معنی باشد که زمان بیشتری را با هم سپری کنید).

به خود یادآوری کنید که اگر به نظر می رسد هفته های شما پر از وظایف کاری است، می توانید در آخر هفته با فرزندان خود ارتباط برقرار کنید.برای هر فرزند جداگانه هم وقت بگذارید.

وقت خود را با فرزندان خود یک به یک بگذرانید. گذراندن وقت با فرزندانتان به صورت جداگانه به شما این امکان را می دهد که از فعالیت هایی که آنها به طور خاص از آنها لذت می برند بهره مند شوید، بنابراین ارتباط عاطفی را تضمین می کنید.

در مورد کودکان در سن مدرسه، این ممکن است شامل تماشای یک برنامه تلویزیونی مورد علاقه با هم، بازی های ویدیویی یا فعالیت های ورزشی باشد و یا ممکن است بخواهد در پارک وقت بگذراند.


3-مناسبت های خانوادگی ایجاد کنید.

سنت های خانوادگی ایجاد کنید. حتی اگر هر شب وقت یا انرژی برای پختن شام ندارید، عادت کنید که حداقل یک بار در هفته برای صرف وعده های غذایی کنار هم باشید تا افکار و داستان های روز را به اشتراک بگذارید.

تولد کودکان فرصت مناسبی برای ایجاد یک سنت در اطراف است. با این حال، تولدها می توانند در یک خانه تک والد سخت باشند.


4-در صورت امکان با فرزندان خود به سفر بروید.

در صورت امکان با فرزندان خود سفر کنید. هیچ راهی بهتر از رفتن به جایی جدید و کاوش با هم برای ایجاد خاطرات مشترک وجود ندارد. سفرهای خانوادگی نیز می تواند به یک سنت فوق العاده معنادار تبدیل شود.

حتی فقط ماشین سواری فرصت های خوبی برای گفتگو فراهم می کند. از این فرصت‌های تصادفی برای گپ زدن، خواندن (یا شوخی کردن) آهنگ‌ها، یا برنامه‌ریزی برای کارهای بعدی که هر دو مشتاق انجام آن هستید، لذت ببرید.5- با خانواده های تک والد دیگر ارتباط بگیرید!

سعی کنید با خانواده های تک والدی دیگر ارتباط برقرار کنید. این به شما و فرزندانتان کمک زیادی می کند که بدانید تنها نیستید. شبکه ای از والدین (و بچه ها!) بسازید یا به آنها بپیوندید. به این صورت می توانید به یکدیگر کمک کرده و از یکدیگر حمایت کنید.

به اشتراک گذاشتن وظایف مراقبت از کودک، کار، پول و خانه به میزان زیادی فشار را از روی همه بر می دارد.

بسیاری از چالش هایی که در هنگام تربیت فرزندان بوجود می آیند برای خانواده های تک والدی تشدید می شوند. البته، توسعه جامعه حمایتی که (برای همه) لازم است تا والدینی عالی باشند، می‌تواند دشوارتر باشد. در مورد ایجاد روابط مثبت با سایر والدین مجردی که ملاقات می کنید، به ویژه آنهایی که با بچه های هم سن شما هستند، فعال باشید.

سعی کنید همیشه فردی را داشته باشید که بتوانید در یک لحظه برای کمک در یک موقعیت جدی با او تماس بگیرید و همچنین کسی که می توانید راحت تر با او تماس بگیرید. بدانید که این لزوماً نباید همان شخص باشد.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   میسلارواتر بیکن   |   علائم بیش فعالی   |   فروش تجهیزات ویپ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده