آژانــــــس مســــــافرتی و گــــــردشگــــــری توربیــــــن


» چگونه بفهمیم رابطه ما دوام دارد؟

چگونه بفهمیم رابطه ما دوام دارد؟

چگونه بفهمیم در رابطه با دوامی هستیم یا نه؟

داشتن روابط درست، یکی از بخش های مهم زندگی است اما، ممکن است در این فکر باشیم که آیا این رابطه در درازمدت ادامه خواهد داشت و آیا ارزش تلاش را دارد یا خیر. متأسفانه، راهی برای اطمینان وجود ندارد، اما چیزهایی وجود دارد که می‌توانید در نظر بگیرید، قدم‌هایی که می‌توانید بردارید، و بحث‌هایی که می‌توانید با شریک زندگی‌تان داشته باشید تا درک بهتری از میزان مناسب بودن یکدیگر برای هم به دست آورید.


1-آیا علایق مشترک دارید یا خیر؟

شخصیت شریک زندگی خود را در نظر بگیرید. آیا شریک زندگی شما از بسیاری جهات شبیه شماست یا دقیقا برعکس شماست؟ تحقیقات نشان داده است که در روابط طولانی مدت، زوج هایی که شباهت بیشتری دارند در روابط طولانی مدت موفق تر هستند. برای انجام این کار، واقعاً باید با خودتان صادق باشید. ارزش ها، اهداف و باورهای شما چقدر شبیه هم هستند؟ آیا از انجام چند کار مشابه لذت می برید؟ اگر در مراحل اولیه یک رابطه هستید، ممکن است انجام این کار دشوار باشد. اگر مشکل دارید، از یک دوست بخواهید که به شما کمک کند تا راه های مشابه و تفاوت های خود را تشخیص دهید.


2- یکدیگر را به خانواده خود معرفی کرده اید یا نه؟

از شریک زندگی خود بخواهید که شما را به دوستان و خانواده معرفی کند. اگر قبلاً این کار را کرده است، عالی است! این نشانه خوبی است که شریک زندگی شما حداقل برای یک رابطه طولانی مدت آماده است. از سوی دیگر، اگر شریک زندگی شما این کار را نکرده باشد و به نظر نمی رسد به این زودی ها این ایده را در نظر بگیرد، در این صورت ممکن است برای تعهد به یک رابطه مردد باشد.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که هرچه دوستان و خانواده آنها بیشتر شما را تأیید کنند، احتمال پایان یافتن رابطه کمتر است.


3- پارتنر شما با شما چطور رفتار می کند؟

به این فکر کنید که پارتنرتان چگونه به شما پاسخ می دهد. آیا وقتی شما تماس می گیرید یا پیام می دهید، به سرعت پاسخ می دهد؟ آیا اغلب وقتش را با شما برنامه ریزی می کند یا دائماً قرار ها را لغو می کند؟ اگر تماس ها و پیام های شما اغلب بی پاسخ می مانند، و اگر به نظر می رسد که او تا حدودی تمایلی به برنامه ریزی با شما ندارد، احتمالاً بعید است که به یک رابطه طولانی مدت برسید.


4- پارتنرتان چقدر به شما پایبند است؟

رفتار شریکتان را در نظر بگیرید. اگر شریک زندگی شما در مورد یک رابطه طولانی مدت با شما جدی باشد، رفتار او در اطراف دیگران که معمولاً به آنها علاقه دارند تغییر می کند. به عنوان مثال، اگر شما یک خانم باشید و یک زن زیبا از کنار همسر یا شریک عاطیفتان رد شود، آیا او تمام توجهش را به آن زن می دهد؟ اگر چنین است، ممکن است او همچنان امیدوار باشد که گزینه های بهتری را پیدا کند.بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  میسلارواتر بیکن   |   علائم بیش فعالی   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده