وسایل کوهنوردی با تارگتینو


» اصولی ترین روش ها برای تربیت فرزندان

اصولی ترین روش ها برای تربیت فرزندان

روش های اصولی برای تربیت فرزندانتان

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با وجود تربیت سرسختانه، بچه هایتان آن طوری که می خواهید رفتار نمی کنند. به یاد داشته باشید که فرزندانتان به شما نگاه می کنند و رفتارهای شما را تقلید می کنند. مهم نیست چقدر به آن ها بگویید که یک کار را انجام دهند یا ندهند، در آخر آن ها به شما نگاه می کنند و رفتارهای خودتان را به خودتان تحویل می دهند. در ادامه به رفتارهایی که باید در حضور فرزندانتان داشته باشید، می پردازیم:


در روابطتتان از کلماتی مانند "لطفا" استفاده کنید!

از کلماتی که دوست دارید فرزندتان استفاده کند، در مکالماتتان استفاده کنید.اجازه دهید فرزندتان از شما در تعامل با: او، سایر بزرگسالان و کودکان زندگی‌تان، سخنانی مانند «لطفا»، «ممنونم» و «ببخشید» را بشنود. این کار مؤثرتر از این است که فرزندتان را وادار کنید که از آن کلمات استفاده کند.

مراقب زبان خود در اطراف فرزندانتان باشید. اگر از شما بشنوند که از فحش یا کلمات زشت استفاده می کنید، آنها نیز یاد می گیرند که به این شکل صحبت کنند.


وقتی کار اشتباهی می کنید، عذرخواهی کنید!

وقتی کار اشتباهی می کنی، عذرخواهی کن. برای فرزند شما مهم است که ببیند شما به خاطر اشتباهات خود عذرخواهی می کنید. علاوه بر این، عذرخواهی از فرزندتان نشان دهنده عشق و احترام شما به او به عنوان یک انسان است. مثلاً اگر فرزندتان در رستوران یا کافه‌ای آشفتگی ایجاد کرد، فوراً به مدیر اطلاع دهید و از این وضعیت عذرخواهی کنید. فرزندتان مشاهده خواهد کرد که شما مسئولیت موقعیت را بر عهده می گیرید و با یک بزرگسال دیگر با احترام برخورد می کنید.در انجام کارهای روزانه از فرزندتان کمک بخواهید!

در انجام کارهای روزانه از فرزندتان کمک بخواهید. انجام وظایف و مشاغل در خانه به کودکان کمک می کند تا حس اعتماد به نفس و استقلال را پرورش دهند.با اجازه دادن به فرزندتان برای کمک به انجام کارها، به او کمک می کنید تا از نظر اجتماعی رشد کند. حتی کودکان نوپا می توانند کارهای ساده ای را انجام دهند. به عنوان مثال، آنها می توانند لباس های کثیف را در یک سبد یا اسباب بازی ها را در سطل زباله قرار دهند.

کودکان کمی بزرگتر، بین سه تا پنج سال، عاشق شمارش و مرتب کردن هستند. از کودک پنج ساله خود بخواهید در فروشگاه سیب ها را بشمارد یا جوراب ها را در لباسشویی بریزد.


اولویت های خود را انتخاب کنید!

اولویت های خود را انتخاب کنیدبرای اینکه پدر، مادر و الگوی خوبی باشید، نیازی به تبدیل شدن به یک فرد کامل ندارید. در صورت امکان مشخص کنید که بیشتر دوست دارید چه ویژگی هایی را در فرزند خود ایجاد کنید. سپس، به دنبال راه هایی برای مدل سازی این ویژگی ها باشید.

برای مثال، اگر سخاوت برای شما مهم است، با صدای بلند بگویید: «من به کسی که پشت سرمان است، بلیط قطار اضافی خود را می دهم.»بازدید سایت خود را میلیونی کنید
فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   علائم بیش فعالی   |   گردشگری ارم بلاگ   |   فروش تجهیزات ویپ   |   میسلارواتر بیکن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده